Velkommen til Gedservej 108.

Denne villa har en skøn atmosfære, funktionel indrettet og en udhusbygning, som giver ekstra muligheder, f.eks til hobby, opbevaring, hjemmearbejdsplads m.m.

Super central beliggenhed nær byens pulserende byliv, indkøb, den smukke natur ved Guldborgsund og Kohaveskoven. Skole og daginstitutioner er i nærheden, og togstationen er i gåafstand.

Haven er helt fantastisk anlagt. Det smukke bøgetræ, æbletræer og anden variation at træer og flot beplantning pryder haven, så man får fornemmelsen af at være tilbagetrukket fra byen, og bare nyde de smukke farver og det rige fugleliv. Her er flere skønne terrasse områder, lækroge og plads til en hængekøje eller to. Her er god plads til en familiefest, sommerhygge med vennerne og meget andet. Børnene vil elske at lege gemmeleg. Der er god plads til parkering m.m. i forhaven.

Villaen opvarmes med fjernvarme ( + el-varme i udhus). Der er boligen vandbåren gulvvarme i stueplan samt badeværelse på 1. sal.

Her er rart at være og villaen er funktionel indrettet med:
Entrè med skabe. 2 stuer en suite med Dinesen plankegulve. Dejligt køkken i lyse elementer / Hanstholm køkken. Fra køkkenet er der udgang til skønneste terrasse/afskærmet og overdækket, her er plads til mange hyggelige stunder med familien. Depotrum/lille mellemgang med vaskemaskine og tørretumbler. Badeværelse med bruser.

Førstesalen er udnyttet med: Fordelingsgang med god skabsplads. Pænt badeværelse med bruseniche. Værelse med skab. Dejligt soveværelse med walk-in og "skrive" plads. Yderlig 2 værelser med skab.

God udhusbygning, som af nuværende ejer bl.a. benyttes til gæsteværelse. bryggers. Depotrum med god opbevaringsplads samt viktualierum. Bygningen har 2 indgange. Har du brug for "hjemmearbejdsplads", så er der her god plads til det.

Skur til cykler og andet.

En dejlig villa med god plads til familien. Ring og hør nærmer.