Estetisk smuk ejendom i røde sten, tæt på Sortsø Havn som både byder på badefaciliteter, bådpladser, shelter, bålplads m.m.

Huset er med gamle detaljer som plankegulve, rossetter, højt til loftet, halvhøje fodpaneler og døre i smukke udskæringer. Det er oplagt til dem ønsker sig et projekt, som kan blive til det perfekte samlingspunkt for hele familien. 

Planløsningen indeholder i stueplan en god rummelig entré, lyst køkken, to lyse stuer og et værelse. Skulle man føle det nødvendigt med toilet i stueplan, kan dette relativt nemt etableres bag trappen, så en del af det nuværende køkken inddrages. 

På første salen er der badeværelse og et brugbart værelse som det står nu. Her er en oplagt mulighed for at lave to ekstra værelser, så der i alt vil være tre værelser og badeværelse. Det hele er i niveau, så det bør være nogenlunde til at gå til. 

Haven er velbeplantet med frugttræer og i den bagerste del med udsigt over markerne. Der er ligeledes et hønsehus som er nyere renoveret med nyt tag og tagkonstruktion.

Ligeledes er der også en større garage, hvorfra der er direkte adgang til husets køkken.

Alt i alt et skønt hus og beliggenhed, som vil være perfekt til flexbolig.

Kontakt os i dag for en fremvisning.