Centralt beliggende og slidstærk udlejningsejendom fra 2005 på 1.181 m2, opført i beton, vandskurede mursten og paptag. Den ligger på en 1.242 m2 grund midt i byens gågade og har 9 parkeringspladser. Der er en åben passage gennem ejendommen fra gågaden til parkeringspladsen med tilkørsel fra Dronningensgade.
Ejendommen indeholder 3 erhvervslejemål og 2 beboelseslejemål. Alle lejemål er udlejede, idet et boliglejemål netop er udlejet.
Fra gågaden er indgang til et stort butikslokale i 2 plan på 290 m2. Mod parkeringspladsen er 2 store på ialt 425 m2, som p.t. er udlejede til den samme lejer til en meget lav leje, og som kun benyttes til lager. I bagbygningen er 2 store lejligheder på 191 m2 og 185 m2, hvoraf begge er udlejede
Desuden 76 m2 god og tør med stor lofthøjde, som benyttes af førstnævnte lejer.